Összefoglaló a KYOTEAM SE 2018. évi eredményeiről

KYO TEAM SPORTEGYESÜLET 2018.

A Kyo Team Sportegyesület számára a 2018. év mondhatni azt, hogy a legsikeresebb év volt eddig. Számos hazai és most már külföldi versenyen is bebizonyították versenyzőink, hogy a rengeteg munka meghozza gyümölcsét. Természetesen még fejlődni kell, de az eredmények azt mutatják, hogy jó úton haladunk.

Az év a február 24-én -az immár negyedik alkalommal megrendezésre kerülő nemzetközi- Ensi kupával kezdődött, melyen 6 aranyérmet, 3 ezüstöt és 3 bronzérmet szereztek a versenyzők.

2018.03. 03-án 5 versenyző Spanyolországba, Barcelonába utazott a Spanish Open Kyokushin karateversenyre. Szívmelengető érzés volt dobogón látni nemzeti lobogónkkal a vállán I. helyezett és II. helyezett sportolóinkat.

Hazatérésük után pihenésre nem igazán volt idő, mert folytatódott az idei szezon Esztergomban a Magyar Kata Bajnoksággal. A mérleg 1 arany és 6 bronzérem.

A tavaszi siker itt még nem ért végett, hiszen még március végén újabb megmérettetés elé néztek a versenyzők. Vácon rendezték a 2017-2018. tanév Magyar Országos Diákolimpiát, ahol több sikeres győzelmet arattunk. Eredmények: 3 arany, 5 ezüst, 1 bronz.

Április 28-án, Tabon szervezték meg a nemzetközi Dr. Gáz Balaton Régió Kupát, melyen a versenyzők nagyszerű eredményeket értek el. 6 arany, 5 ezüst, 3 bronzéremmel térhettünk haza.

2018-ban két nemzetközi edzőtáborban vettünk részt. Az első júniusban Olaszországban, Bibioneban, a második augusztusban Velencén került megrendezésre. A nemzetközi edzőtáborokban való részvétel – a karate tudás fejlesztésén túl – mentálisan hatalmas lendületet ad a karatékáknak. A különleges helyszín, a nem megszokott edzések és a közös programok kiváló alkalmat kínáltak a csapategyesítésre. Jó volt érezni az együvé tartozást, hiszen közös az út, közös a cél.

Szeptemberben új dojo indult Kispesten a Jóreménység Általános Iskolában. Így már HÁROM HELYSZÍNEN van lehetőség a kyokushin karate elsajátítására a Kyo Team berkein belül.

A tanév kezdetével újabb versenyszezon indult.

2018.09. 08-án a balassagyarmati Ronin Kupa rendhagyó volt az előző versenyekhez képest, mert itt ringben folyt a küzdelem. 6 aranyérmet, 2 ezüst szereztünk.

A Kick boksz K-1 szabályrendszerében 2 indulónk volt, mindketten bajnoki címet nyertek.

Október hónapban egymás után 3 hétvégén is a megmérettetésé volt a főszerep.

6-án Pilismaróton, 13-án a Bushido Kupán, 20-án Dortmundban a German Openen indultak versenyzőink. A Solfruit Kupán 12 db első hely, 4 db második hely és 3 db harmadik hely született. Szinte minden indulónk éremmel tért haza. Dortmundban 13 ország képviselte magát. 9 indulónk 3 aranyat , 4 ezüstöt, 1 bronzérmet hozott haza. Decemberben Pallag Norbert – 1 danos mester – részt vett a TEK Budo és Küzdősport Gálán. Immár 4. alkalommal szerezte meg a bajnoki címet.

A 2018-as évet a nemzetközi Mikulás Kupa zárta Cegléden. Mérlegünk 9 arany, 2 ezüst, 5 bronzérem+a legharcosabb lány és fiú kategória díja.

A tabi versenyen, a velencei tábor végén és decemberben lehetőség adódott övvizsgázni is, így többen tettek sikeres vizsgát emelve a magasabb övesek számát.